“Buna ziua. Vreau sa semnalez o situatie care persista pe Emil Racovita. De aproape jumatate de an, in jurul blocului E1 din aleea terasei se afla o persoana fara adapost. Acesta a stat in parcul din spatele blocului, acum sta in parcul din fata. A strans o gramada de gunoaie si caini, pe care ii tot muta de jur imprejurul blocului. Politia locala trece pe langa el si nu se sesizeaza. Deranjant este faptul ca isi face nevoile fie in ghena de gunoi, fie intre masinile din parcarea blocului.”
Cititorul nostru afirma ca a facut si o sesizare oficiala catre Politia Locala, dar ca nu s-a intamplat nimic. Ca idee, sesizarea a fost facuta in urma cu aproximativ doua luni, adica prin august…
Accident cu motocicletă la ieșirea din Pasajul Piața Sudului, luni dimineață / Accidentul a avut loc în jurul orei 07:45, conform informațiilor oferite de membrii grupului „Info Trafic București...
Autoritatea pentru Supravegherea și Protecția Animalelor a lansat catalogul online al cățeilor din adăposturile ASPA, anunță Primarul General, pe Facebook. Vestea este foarte bună pentru iubitorii de animale care...
De nenumărate ori am scris, pe Sectorul4LIVE, despre incendiile devastatoare de vegetație din Delta Văcărești, incendii care s-au petrecut inclusiv după declararea zonei drept arie protejată – Parcul Natural...
Accident cu motocicletă la ieșirea din Pasajul Piața Sudului, luni dimineață / Accidentul a avut loc în jurul orei 07:45, conform informațiilor oferite de membrii grupului „Info Trafic București...
Iata ce amenzi risca posesorii de animale din Sectorul 4 daca nu respecta legea
Primaria Sectorului 4 si-a facut aplicatie mobila de sesizari
ASPA a lansat catalogul online al cățeilor din adăposturile Autorității!
Utilizam module cookie pentru a va oferi cea mai buna experienta pe site-ul nostru. Pentru a afla mai multe despre modulele cookie pe care le folosim sau cum sa le dezactivati accesati butonul SETARI
Sectorul4live.ro utilizeaza cookie-uri pentru a va oferi o experienta de utilizare cat mai buna. Informatiile cookie sunt stocate in browserul dumneavoastra si au functii precum recunoasterea dumneavoastra atunci cand va intoarceti pe site-ul nostru si ne ajuta sa inteleagem care sunt sectiunile din website pe care le considerati cele mai interesante si mai utile.
Puteti ajusta toate setarile cookie-urilor folosind optiunile din stanga acestui mesaj.
Aflati mai multe despre Politica noastra de confidentialitate si Politica privind fisierele de tip cookie.
Fisierele cookie strict necesare trebuie sa fie activate permanent, astfel incat sa putem salva preferintele pentru setarile acestora.
Dezactivarea acestui modul cookie, va impiedica salvarea preferintelor. Aceasta inseamna ca de fiecare data cand vizitați sectorul4live.ro, va trebui sa activati sau sa dezactivati cookie-urile din nou.
Mai multe informatii despre Politica privind fisiere de tip cookie.