Se pare ca ideea administratiei locale nu a fost tocmai buna pentru ca lumea a inceput sa traverseze anapoda, chiar si prin spatiile verzi, neasigurandu-se si, evident, punandu-si in pericol viata. Imaginile trimise de cititorul nostru sunt chiar cu un astfel de accident, care s-a petrecut luni, cu mentiunea ca el a avut loc pe raza de actiune a unei treceri de pietoni (Soseaua Berceni). Chiar si asa, cei care stau in zona stiu foarte bine ca pe acolo se traverseaza fara sa se tina cont reguli, in ciuda faptului ca traficul este intens.
Dupa cum am aflat noi, primaria nu va renunta total la gardurile de protectie de pe Soseaua Berceni, insa va opta pentru garduri vii in locul celor de metal, scoase recent. Depinde insa cand se va intampla asta. Cu cat mai tarziu, cu atat mai rau, pentru ca, daca suntem sinceri, ar trebui sa recunoastem ca romanul nu prea respecta nici macar regulile facute sa-i protejeze viata. Cu alte cuvinte, primaria ar trebui sa se miste mai repede si sa delimiteze zonele de spatiu verde de pe mijlocul carosabilului pentru ca altfel s-ar putea sa avem cate-o stire cu accidente in fiecare zi.
Accident cu motocicletă la ieșirea din Pasajul Piața Sudului, luni dimineață / Accidentul a avut loc în jurul orei 07:45, conform informațiilor oferite de membrii grupului „Info Trafic București...
Autoritatea pentru Supravegherea și Protecția Animalelor a lansat catalogul online al cățeilor din adăposturile ASPA, anunță Primarul General, pe Facebook. Vestea este foarte bună pentru iubitorii de animale care...
De nenumărate ori am scris, pe Sectorul4LIVE, despre incendiile devastatoare de vegetație din Delta Văcărești, incendii care s-au petrecut inclusiv după declararea zonei drept arie protejată – Parcul Natural...
Accident cu motocicletă la ieșirea din Pasajul Piața Sudului, luni dimineață / Accidentul a avut loc în jurul orei 07:45, conform informațiilor oferite de membrii grupului „Info Trafic București...
Iata ce amenzi risca posesorii de animale din Sectorul 4 daca nu respecta legea
Primaria Sectorului 4 si-a facut aplicatie mobila de sesizari
ASPA a lansat catalogul online al cățeilor din adăposturile Autorității!
Utilizam module cookie pentru a va oferi cea mai buna experienta pe site-ul nostru. Pentru a afla mai multe despre modulele cookie pe care le folosim sau cum sa le dezactivati accesati butonul SETARI
Sectorul4live.ro utilizeaza cookie-uri pentru a va oferi o experienta de utilizare cat mai buna. Informatiile cookie sunt stocate in browserul dumneavoastra si au functii precum recunoasterea dumneavoastra atunci cand va intoarceti pe site-ul nostru si ne ajuta sa inteleagem care sunt sectiunile din website pe care le considerati cele mai interesante si mai utile.
Puteti ajusta toate setarile cookie-urilor folosind optiunile din stanga acestui mesaj.
Aflati mai multe despre Politica noastra de confidentialitate si Politica privind fisierele de tip cookie.
Fisierele cookie strict necesare trebuie sa fie activate permanent, astfel incat sa putem salva preferintele pentru setarile acestora.
Dezactivarea acestui modul cookie, va impiedica salvarea preferintelor. Aceasta inseamna ca de fiecare data cand vizitați sectorul4live.ro, va trebui sa activati sau sa dezactivati cookie-urile din nou.
Mai multe informatii despre Politica privind fisiere de tip cookie.