Incepe a XI-a editie a Festivalului de teatru de Strada Bucuresti – B-FIT IN THE STREET

B-FIT IN THE STREET

Primaria Capitalei si ARCUB anunta deschiderea celei de-a XI-a editii a Festivalului de Teatru de Strada Bucuresti – B-FIT IN THE STREET. Astfel, intre 12 si 14 iulie, 200 de artisti internationali vin la Bucuresti pentru trei zile de festival, cu 17 spectacole si peste 60 de reprezentatii in zone cheie din Capitala.

Deschiderea oficiala a festivalului are loc vineri, 12 iulie, de la ora 19.00, in Piata Universitatii, care pe parcursul celor trei zile de festival va gazdui reprezentatii de samba, de muzica scotiana si de fanfara, numere de acrobatie ale stegarilor italieni, dar si artisti pe catalige, spectacole mobile cu personaje fantastice si spectacole de dans contemporan combinat cu elemente de circ, dar si Mascota B-Fit in the Street!, potrivit unui comuncat de presa al organizatorilor.

Din agenda festivalului fac parte spectacole premiate, numere interactive, ateliere pentru copii, acrobatii, jonglerii, parada B-FIT in the Street!, reprezentatii de dans contemporan si, in premiera, demonstratii de freerunning pe acoperisurile Bucurestiului.

 

Gasiti in continuare programul complet al B-FIT IN THE STREET, editia a XI-a:

Vineri, 12 iulie 2019

19:00 – 19:45

Piata Universitatii: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – parada muzicanti, Italia

Strada Franceza: Jucariile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franta

Piata Sfantul Anton: Fantanile dansatoare / Fuente de Agua – spectacol de acrobatie, Spania

Strada Lipscani: Fanfara indiana / Indian Pipes and Drums – parada muzicanti, Marea Britanie

Piata Roma: Musca! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

19:45 – 20:30

Piata Universitatii: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

20:00 – 20:07

Piata Revolutiei: Magnolia– spectacol acrobatie aeriana, Germania

20:30 – 21:15

Piata Universitatii: Fantanile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobatie, Spania

Piata Roma: Musca! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:07

Piata Revolutiei: Magnolia– spectacol acrobatie aeriana, Germania

21:00 – 21:45

Strada Franceza: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – parada muzicanti, Italia

Strada Lipscani: Jucariile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franta

21:15 – 22:00

Piata Universitatii: Fanfara indiana / Indian Pipes and Drums – parada muzicanti, Marea Britanie

21:45 – 22:30

Piata Sfantul Anton: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

22:00 – 23:15

Piata Universitatii: Pasarile Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-parada personaje gigant, dansatori, Franta

 

Sambata, 13 iulie 2019

18:00 – 18:30

Piata George Enescu: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

18:00 – 18:45

Piata Universitatii: Fanfara indiana / Indian Pipes and Drums– parada muzicanti, Marea Britanie

Strada Lipscani: Propozitia cea lunga / La Grande Phrase – performance stradal, Franta

18:00 – 18:45

Piateta Odeon – Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

18:00 – 21:00

Piata George Enescu: Ateliere de confectionat masti pentru parada / Carnaval Mask Workshop

18:45 – 18:52

Piata Revolutiei: Magnolia– spectacol acrobatie aeriana, Germania

18:45 – 19:30

Piata Universitatii: Fantanile dansatoare / Fuente de Agua – spectacol de acrobatie, Spania

19:00 – 19:45

Strada Franceza: Barbarossa Samba Group– parada muzicanti, Romania

Strada Lipscani: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – parada muzicanti, Italia

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

Piata Roma: Musca! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

19:00 – 19:50

Calea Victoriei (de la Piata George Enescu pana la Piateta Teatrului Odeon): Punctul Zero / Zéro Degré – spectacol mobil free-running, Franta

19:30 – 20:00

Piata George Enescu:Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

19:30 – 20:15

Piata Universitatii: Jucariile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franta

19:45 – 19:52

Piata Revolutiei: Magnolia– spectacol acrobatie aeriana, Germania

20:00 – 20:45

Strada Lipscani: Propozitia cea lunga / La Grande Phrase – performance stradal, Franta

20:00 – 21:00

Piata George Enescu: Istoria dansului/ The History of Dance– spectacol statui vivante, Romania

20:15 – 20:50

Piata Universitatii: Urban Imbalance / Dezechilibru urban– spectacol acrobatie, Spania

20:30 – 21:15

Piata Roma: Musca! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:45 PARADA FESTIVALULUI

Piata George Enescu – Calea Victoriei – Bulevardul Regina Elisabeta – Piata Universitatii: Fanfara Bedizzole, Fanfara indiana, Stegarii din Roma, Fantanile dansatoare, Jucariile, Pasarile Flamingo, Invazii lunare, Barbarossa Samba Group

21:30 – 22:15

Strada Lipscani: Urban Imbalance/ Dezechilibru urban– spectacol acrobatie, Spania

21:45 – 22:15

Piata Universitatii: Pasarile Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-parada personaje gigant, dansatori, Franta

22:30 – 23:15

Strada Lipscani: Moonlight Invasions / Invazii lunare– parada muzicanti, Marea Britanie

 

Duminica, 14 iulie 2019

18:00 – 18:45

Piata Roma: Musca! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Strada Lipscani: Propozitia cea lunga / La Grande Phrase– performance stradal, Franta

18:30 – 19:00

Piata Universitatii: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

18:45 – 18:52

Piata Revolutiei: Magnolia– spectacol acrobatie aeriana, Germania

18:45 – 19:30

Strada Lipscani: Fanfara indiana / Indian Pipes and Drums– parada muzicanti, Marea Britanie

19:00 – 19:45

Piata Universitatii: Barbarossa Samba Group– parada muzicanti, Romania

Strada Franceza: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – parada muzicanti, Italia

Piata Sfantul Anton: Fantanile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobatie, Spania

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

19:00 – 19:50

Calea Victoriei (de la Piata George Enescu pana la Piateta Teatrului Odeon): Punctul Zero / Zéro Degré– spectacol mobil freerunning, Franta

19:30 – 20:15

Strada Gabroveni: Jucariile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franta

19:45 – 20:30

Piata Universitatii: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

Piata Sfantul Anton: Moonlight Invasions/ Invazii lunare– parada muzicanti, Italia

Strada Lipscani: Urban Imbalance / Dezechilibru urban– spectacol acrobatie, Spania

20:00 – 20:07

Piata Revolutiei: Magnolia– spectacol acrobatie aeriana, Germania

20:15 – 21:00

Piata Roma: Musca! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

20:30 – 21:00

Piata Universitatii: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

20:30 – 21:15

Strada Franceza: Fantanile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobatie, Spania

Strada Lipscani: Propozitia cea lunga / La Grande Phrase– performance stradal, Franta

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:45

Piata Universitatii: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band– parada muzicanti, Italia

Piata Sfantul Anton: Fanfara indiana / Indian Pipes and Drums– parada muzicanti, Marea Britanie

21:45 – 22:30

Piateta Odeon: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

21:45 – 23:00

Piata Universitatii: Pasarile Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-parada personaje gigant, dansatori, Franta

22:00 – 22:30

Piata Sfantul Anton: Drum’n’Fire / In cautarea jadului pierdut– spectacol de jonglerii cu focul, Romania

22:00 – 22:45

Strada Gabroveni – Barbarossa Samba Group– parada muzicanti, Romania

22:30 – 23:15

Strada Lipscani: Jucariile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franta

Piateta Odeon: Moonlight Invasions / Invazii Lunare– parada muzicanti, Italia

SURSA

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.

20 − 17 =